Podstrona: Welcome Day dla studentów programu Erasmus / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Welcome Day dla studentów programu Erasmus

2021-10-12 , red.  Edyta Ptaszek, Monika Stanisz
Erasmusi z przedstawicielami uczelni,

50 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Słowenii, Turcji, Litwy i Gruzji podejmie studia na naszej uczelni w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022. Studenci przyjechali z renomowanych uniwersytetów europejskich, z którymi Politechnika Rzeszowska ma podpisane umowy partnerskie.

Przywitanie

Studentów przywitali prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek, koordynator programu Erasmus dla studentów przyjeżdżających mgr Monika Stanisz i mgr Maria Warzybok-Lech oraz koordynator wydziałowy dr hab. inż. Andrzej Dzierwa, prof. PRz. Erasmusi otrzymali pakiet informacji dotyczących organizacji kształcenia, zakwaterowania oraz kontakt do koordynatorów wydziałowych programu Erasmus. Przedstawiono im również program integracyjny przygotowany specjalnie dla nich, który obejmuje zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wycieczkę promującą osobliwości regionu, udział w  warsztatach rękodzieła.

Studia w ramach programu Erasmus to niewątpliwie najpopularniejsza forma mobilności akademickiej wśród studentów. Przyjazd studentów zagranicznych z uczelni partnerskich jest zawsze oczekiwanym wydarzeniem i od lat podkreśla międzynarodowy charakter uczelni. Powrót do kształcenia stacjonarnego umożliwia komunikację międzykulturową dzięki różnym wydarzeniom z udziałem polskich i zagranicznych studentów. Erasmusi stają się częścią społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Uczelnie partnerskie

Zasada wzajemności w realizowaniu umów międzyinstytucjonalnych umożliwia studentom naszej uczelni wyjazd na semestralne studia do wielu uniwersytetów, w tym: Universidad Rey Juan Carlos, University of Seville, Munzur University, Vilnius Gediminas Technical University, Universidade do Minho, Coimbra Institute of Engineering, Universidad de Oviedo, Universidade de Aveiro, University of the Basque Country, Eskisehir Technical University, Georgian Aviation University, University of Ljubljana, Universidade de Coimbra, Universidade do Minho, University of Seville, Sapienza – University of Rome.

Nabór uzupełniający

Nabór uzupełniający na wyjazdy w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 w ramach programu potrwa do 15 października 2021 r.