Podstrona: Warsztaty Staff Training Week w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Warsztaty Staff Training Week w Rzeszowie

2017-10-10
Warsztaty Staff Training Week w Rzeszowie

Politechnika Rzeszowska gościła grupę pracowników uczelni zagranicznych, partnerów programu Erasmus+ z Kazachstanu, Ukrainy i Uzbekistanu. Pracownicy uczelni partnerskich wzięli udział w warsztatach Staff Training Week poświęconych szkoleniu z zasad wymiany w ramach Erasmus+.

- Podczas pobytu w Rzeszowie nasi goście mieli okazję zapoznać się bliżej z naszą uczelnią, jej ofertą edukacyjną i potencjałem badawczymmówi Ewa Kaczan-Winiarska, pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej. - Zwiedzili Ośrodek Kształcenia Lotniczego w Jasionce, gdzie kształceni są przyszli piloci lotnictwa cywilnego, a także nowoczesne laboratoria naszej uczelnidodaje Ewa Kaczan-Winiarska.

Z gośćmi na temat obecnej współpracy i dalszego rozwoju rozmawiał  prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, a także dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż.  Stanisław Gędek, prof. PRz.

Wymiana pracowników i studentów w ramach projektu Erasmus+ realizowana jest przez Politechnikę  Rzeszowską z National Aviation University i National Transport University z Ukrainy oraz Taraz State University z Kazachstanu i Andijan Machine-Building Institute z Uzbekistanu.