Podstrona: Ruszyła rejestracja na III edycję ASSETs+ European Defence Challenge. Zarejestruj się już teraz! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2022-10-03 , red.  Dorota Stadnicka

ASSETs+ European Defence Challenge (EDC) to otwarty konkurs mający na celu przyciągnięcie młodych talentów do przemysłu obronnego i zachęcenie ich do rozpoczęcia kariery w technologiach związanych z obronnością. Organizatorem tej edycji jest Politechnika Rzeszowska, a tematem przewodnim: „Security – threats identification and defence strategies".

Zagrożenia w obszarach: przemysł obronny, kradzież własności intelektualnej, sprzęt wojskowy, sprzęt pomocniczy, przepływ informacji, ochrona danych, operacje wojskowe, ochrona granic i inne, w kontekście bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa.

Threats in the areas of: defence industry, intellectual property theft, military equipment, auxiliary equipment, information flow, data protection, military operations, border surveillance and others, in the context of security and cybersecurity.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia prezentującego trzecią edycję European Defence Challenge.

Kto może uczestniczyć?

W wydarzeniu mogą uczestniczyć studenci studiów inżynierskich, licencjackich lub magisterskich ze wszystkich wydziałów europejskich uniwersytetów, ośrodków kształcenia zawodowego i szkoleń oraz innych instytucji zajmujących się edukacją. Do zadań uczestników należy napisanie jednostronicowej pracy z propozycją przedstawiającą nowe zastosowanie lub sugerującą ulepszenia nowej technologii. W pracy należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekty technologiczne, lecz także społeczno-ekonomiczne, polityczne, etyczne i środowiskowe. Rada ekspertów na podstawie opinii recenzentów wybierze najlepsze prace, które przejdą do drugiego etapu.

Studenci są gorąco zachęcani do tworzenia zespołów w parach, znalezienia partnera z innego uniwersytetu lub kraju. Będą też mogli wziąć udział w kilku krótkich seminariach, które pomogą im zrozumieć znaczenie poprawy bezpieczeństwa i napisać dobre prace.

Seminaria

• Security aspects from the industry point of view, 10 października.
  • How to write a good report?, 17 października.
  • Critical Thinking, 24 października.
  • Literature review methodologies, 31 października.
  • The role of cybersecurity for defence, 8 listopada.
  • Webinar z ekspertami ds. obronności, 12 grudnia.

Korzyści

• Udział w seminariach i webinariach EDC III z udziałem przedstawicieli przemysłu.
  • Bezpłatny dostęp do kursów oferowanych w ramach projektu ASSETs+.
  • Nagrody specjalne dla najlepszych trzech zespołów i dodatkowo dla studenta w wieku do 20 lat.
  • Publiczne wyróżnienie na stronie internetowej projektu ASSETs+ i w sieciach społecznościowych.

Nagrody

• 1. miejsce: jednodniowa wizyta w instytucjach UE, spotkania z przedstawicielami z dziedziny obronności w Brukseli, spotkanie z kierownikiem Działu Kadr z firmy z branży obronnej na temat CV i rozmowy kwalifikacyjnej, gadżet oraz dyplom,
  • 2. miejsce: spotkanie z kierownikiem Działu Kadr z firmy z branży obronnej na temat CV i rozmowy kwalifikacyjnej, gadżet oraz dyplom,
  • 3. miejsce: spotkanie z kierownikiem Działu Kadr z firmy z branży obronnej na temat CV i rozmowy kwalifikacyjnej, dyplom,
  • student w wieku do 20 lat: gadżet oraz dyplom.

Zapraszamy do rejestracji!

Więcej informacji na stronie.