Podstrona: Rozmowy o współpracy z Uniwersytetem w Splicie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rozmowy o współpracy z Uniwersytetem w Splicie

2019-01-30
Rozmowy o współpracy z Uniwersytetem w Splicie

Od 21 do 23 stycznia br. z wizytą w Splicie przebywała delegacja z Rzeszowa. Politechnikę Rzeszowską reprezentował dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia. Chorwacki Split to miasto partnerskie Rzeszowa.

W delegacji ze strony Urzędu Miasta Rzeszowa uczestniczyli Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa oraz Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej. Delegacja z Rzeszowa spotkała się z burmistrzem  Splitu  Andro Krstulovićiem Oparem.

Ponadto podczas wizyty w Splicie dr. hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej spotkał się z prof. Draganem Ljutićiem rektorem Uniwersytetu w Splicie, a także prof. Sveenem Gotovacem, dziekanem Wydziału Elektrotechniki, Budowy Maszyn i Architektury Morskiej (FESB). Rozmawiano o potencjalnej umowie dotyczącej wymiany studentów w ramach programu Erasmus oraz o przyszłej współpracy naukowo- badawczej między uczelniami.