Podstrona: Oferta stypendialna DAAD / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Oferta stypendialna DAAD

2017-10-24
Oferta stypendialna DAAD

Studia, kurs języka, a może pobyt badawczy w Niemczech? O większość stypendiów DAAD można ubiegać się tylko raz w roku, dlatego warto na czas przygotować wniosek. – W ofercie na nowy rok akademicki DAAD  proponuje wiele różnych i ciekawych możliwości dla studentów, młodych naukowców i profesorów – zachęca Urszula Kluska kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.

Wśród proponowanych stypendiów można znaleźć: kursy wakacyjne w Niemczech dla studentów, podróże do Niemiec dla grup studenckich, stypendia na pobyty studyjne dla absolwentów wszystkich kierunków, stypendium na pobyty studyjne dla absolwentów architektury i kierunków artystycznych.

Doktoranci i młodzi naukowcy mogą liczyć na: stypendia krótkoterminowe na pobyty badawcze, stypendia roczne na pobyty badawcze, DLR/DAAD – Research-Fellowship-Programme, Leibniz-DAAD Research Fellowships, Postdoctoral Researchers International Mobility Experience (P.R.I.M.E.).

Organizacja ma w swojej ofercie także stypendia dla naukowców i nauczycieli akademickich: pobyty badawcze dla naukowców i nauczycieli akademickich, staże artystyczne i pobyty naukowe dla nauczycieli akademickich z kierunków architektonicznych i artystycznych, DLR/DAAD Research-Fellowship-Programme.

Szansą na dalszy rozwój są stypendia dla byłych stypendystów, którzy nie pracują naukowo. Mogą oni odbyć pobyt stypendialny w Niemczech w instytucji powiązanej z gospodarką, administracją, kulturą oraz mediami. W zależności od planowanego projektu stypendium przyznawane jest na okres od 1 do 3 miesięcy.

Co roku ponad 130 000 studentów i pracowników nauki z całego świata realizuje pobyty studyjne i naukowe za granicą dzięki DAAD. To jedną z największych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką.

Szczegółowe informacje o ofercie stypendialnej można znaleźć na stronie DAAD Polska.