Podstrona: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

2022-05-04 , red.  Marta Jagiełowicz
Złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki przez przedstawicieli uczelni,

W Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W czasie uroczystości Politechnikę Rzeszowską reprezentowali prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz kanclerz mgr inż. Andrzej Sowa w asyście przedstawicieli Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”.

W Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one mszą św. w kościele farnym. Następnie przedstawiciele władz samorządowych i administracji rządowej w asyście kompanii honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i pocztów sztandarowych przeszli pod pomnik gen. Tadeusza Kościuszki na rzeszowskim Rynku, gdzie odczytano preambułę Konstytucji 3 Maja i przy akompaniamencie „Mazurka Dąbrowskiego” podniesiono flagę państwową. Podczas uroczystości wysłuchano okolicznościowych przemówień, odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową. Złożono także wieńce i kwiaty pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki. Majowe obchody zwieńczyła defilada wojskowa.

Władze uczelni podczas obchodów

Tradycyjnie w tej uroczystości udział wzięli przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej. Prof. Jarosław Sęp oraz mgr inż. Andrzej Sowa w asyście Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki.