3 NOCNA PIĄTKA Z BORGAWARNER
Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej miał liczną reprezentację podczas 3 edycji Biegu o Puchar BorgaWarner 27 lipca na dystansie 5 km. W sumie z klubu wystartowało 8 osób - siedmiu panów oraz wsparcie z żeńskiej części ekipy. które dała Elżbieta Mróz. Męską część klubu stanowili w kolejności meldowania się na linii mety: Maciej Motyka, Robert Jakubowski, Mariusz Weglarski, Dominik Orzech, Sławomir Cyryl, Jan Rzucidło i Waldemar Witkowski.
Start i meta znajdowała się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Dodatkowy klimat wydarzeniu dodawał blask jupiterów, które rozświetlały stadion. Mimo późnej pory (start o godzinie 21:00) tegoroczna edycja biegu była bardzo gorąca, co nie pomagało w bieganiu, ale jak zwykle biegacze naszego klubu stanęli na wysokości zadania i powalczyli o dobre wyniki i kilka pucharów do klubowej kolekcji, a dokładnie dwa.
Jan Rzucidło zdobył pierwsze miejsce w kategorii M70, a Maciej Motyka był na drugim stopniu podium w kategorii M50.
Wyniki biegu dostępne są na stronie Timekeeper i na stronie organizatora https://runrzeszow.pl/
Z relacji na gorąco naszych biegaczy wynika, że w końcówce bardzo mocno powalczył Maciej Motyka, który piorunującym finiszem na ostatnim kilometrze wywalczył miejsce na podium ogrywając kilku rywali z kategorii. Przed metą zaciętą walkę między sobą stoczyli także dwaj biegacze z naszego Klubu Mariusz Weglarski z Dominikiem Orzechem. Doświadczenie profesorskie tym razem okazało się skuteczne i to Mariusz skończył bieg o 1 sekundę przed Dominikiem.





