Podstrona: 3 NOCNA PIĄTKA Z BORGAWARNER / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

3 NOCNA PIĄTKA Z BORGAWARNER

2026-06-28
, red.  Robert Jakubowski
Zdjęcie przedstawia grupę biegaczy z medalami na szyi

Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej miał liczną reprezentację podczas 3 edycji Biegu o Puchar BorgaWarner 27 lipca na dystansie 5 km. W sumie z klubu wystartowało 8 osób - siedmiu panów oraz wsparcie z żeńskiej części ekipy. które dała Elżbieta Mróz. Męską część klubu stanowili w kolejności meldowania się na linii mety: Maciej Motyka, Robert Jakubowski, Mariusz Weglarski, Dominik Orzech, Sławomir Cyryl, Jan Rzucidło i Waldemar Witkowski

Start i meta znajdowała się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Dodatkowy klimat wydarzeniu dodawał blask jupiterów, które rozświetlały stadion. Mimo późnej pory (start o godzinie 21:00) tegoroczna edycja biegu była bardzo gorąca, co nie pomagało w bieganiu, ale jak zwykle biegacze naszego klubu stanęli na wysokości zadania i powalczyli o dobre wyniki i kilka pucharów do klubowej kolekcji, a dokładnie dwa. 

Jan Rzucidło zdobył pierwsze miejsce w kategorii M70, a Maciej Motyka był na drugim stopniu podium w kategorii M50

Wyniki biegu dostępne są na stronie Timekeeper i na stronie organizatora https://runrzeszow.pl/

Z relacji na gorąco naszych biegaczy wynika, że w końcówce bardzo mocno powalczył Maciej Motyka, który piorunującym finiszem na ostatnim kilometrze wywalczył miejsce na podium ogrywając kilku rywali z kategorii. Przed metą zaciętą walkę między sobą stoczyli także dwaj biegacze z naszego Klubu Mariusz Weglarski z Dominikiem Orzechem. Doświadczenie profesorskie tym razem okazało się skuteczne i to Mariusz skończył bieg o 1 sekundę przed Dominikiem.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.